Archiwum

Powrót do listy aktualności

Kilkudziesięciu karateków na stażu w Pińczowie 11.03.2009

Kilkudziesięciu karateków z Polski i Republiki Czech uczestniczyło w Pińczowie w dwudniowym stażu połączonym ze szkoleniem sędziowskim. Staż poprowadził sensei Aleksander Staniszew a jego celem było między innymi przygotowanie zespołu sędziów do zaplanowanych na 4 kwietnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Łodzi organizowanych przez Polską Unię Shorin- Ryu Karate Kobudo.

<img src="images/aktualnosci/old/news/8921236765981karate.jpg" border="0" alt="" />

 - Mistrzostwa są impreza pod patronatem Ambasady Japonii oraz prezydenta Łodzi, ponieważ impreza zbiega się z 90 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych miedzy Polska i Japonią.  Właśnie Ambasada opracowała logo upamiętniające tę rocznicę i będzie to także znak mistrzostw Polski, które będą mieć wspaniałą oprawę. W czasie łódzkich zawodów odbędą się także II Dni Kultury Japońskiej, których celem będzie przybliżenie Kraju Kwitnącej Wiśni naszym rodakom i gościom zawodów. W programie jest prezentacja sztuki japońskiej, warsztaty kaligraficzne, warsztaty origami, czyli sztuki składania papieru czy degustacja potraw kuchni japońskiej. W łódzkich mistrzostwach wystartuje sześciu zawodników z naszego pińczowskiego Klubu Shorin – Ryu Karate – mówi sensei Aleksander Staniszew.

Aleksander Staniszew będzie głównym organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Łodzi a wezmą w nich udział także zawodnicy z Republiki Czech.

Mistrzostwa Polski w Łodzi zbiegają się w czasie z 90 rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią i dlatego oprawa imprezy będzie tak wspaniała i imponująca.

Źródło: Irena Imosa, Echo Dnia, 11 III 2009