Archiwum

Powrót do listy aktualności

Jazzowo w Pińczowie 03.11.2008

Rewelacyjny koncert rewelacyjnej artystki - tak w wielkim skrócie podsumować można koncert Urszuli Dudziak, którym wczoraj (niedziela) zakończyły się tegoroczne, IV Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Oryginalnym łączeniem elektronicznej technologii muzycznej z pięciooktawową skalą głosu Urszula Dudziak po raz kolejny udowodniła, że jest czołową postacią współczesnej muzyki jazzowej.

Artystka zaprezentowała się nie tylko jako żywa legenda jazzu, ale również tryskająca energią kobieta. W przerwach między utworami zabawiała publiczność historiami z życia prywatnego, wzbudzając niejednokrotnie salwy śmiechu. Publiczność miała możliwość usłyszeć i zobaczyć "Dudziak od kuchni" - sam proces tworzenia utworu, możliwości jakie daje nagrywanie i śpiewanie z tzw. elektronicznym "pudłem" kupionym, jak wspomina artystka, za 50 dolarów na nowojorskim Manhattanie. W programie koncertu usłyszeliśmy najbardziej żywiołowe oraz znane utwory Urszuli Dudziak - "Kantatę dla Jerzego Kosińskiego", czy "New York Baca".

Obok Urszuli Dudziak, na pińczowskich Zaduszkach zagrali inni, wybitni jazzmani: Kwartet Tomasza Szukalskiego (Tomasz Szukalski – sax, Artur Dudkiewicz – piano, Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – drums) oraz zespół The Globetrotters (Bernard Maseli, Kuba Badach, Jerzy Główczewski, Nippy Noya). Wszystkie koncerty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem publiczności, a sama impreza urasta z roku na rok do jednej z najważniejszych wizytówek kulturalnych województwa świętokrzyskiego.

Dyrektorem artystycznym koncertu był pińczowianin Artur Dudkiewicz, któremu organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalne składają szczere i gorące podziękowanie za pomoc w aranżacji IV Zaduszek Jazzowych.

<img src="images/aktualnosci/old/news/7891225705879Dudziak.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/9431225705894Szukalski.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/3401225705909TheGlobetrotters.jpg" border="0" alt="" />