Archiwum

Powrót do listy aktualności

"JA w kulTUrze" - podsumowanie z teatralnym finałem 20.11.2017

Z przedstawieniem „Pociąg do wierszy – przystanek Pińczów” w wykonaniu dzieci dobiegł końca projekt realizowany przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy to, co udało nam się wspólnie dokonać pokazując niezwykłą wartość kultury tworzonej razem.

Pierwszoplanową rolę w dzisiejszym podsumowaniu odegrały jednak dzieci. Urzekające przedstawienie w ich wykonaniu, z wierszami w tle, gromko oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Przedstawienie, które powstało w zaledwie 2 miesiące było częścią inicjatywy mam. Obok zajęć teatralnych dzieci odbyły warsztaty cyrkowe, poznawały teatr od kulis a mamy tworzyły scenografię do finałowej premiery.

Po występie dzieciaków pokazaliśmy film, który w pigułce odzwierciedlił wszystkie działania projektu „JA w kulturze”. Potem przyszedł czas na podsumowania z udziałem inicjatorów poszczególnych projektów. Każdemu z nich wręczyliśmy „uskrzydlone” statuetki będące pamiątką wspólnie zrealizowanych działań.

Wszystkich zaprosiliśmy na tort oraz smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kozubowa.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania, w tym przedstawicielom władz miasta: Sekretarzowi Gminy Pińczów – Marcinowi Kozłowskiemu oraz Przewodniczącej Komisji Kultury – Sylwii Puchale. Mieszkańcom oraz uczestnikom każdej z inicjatyw jeszcze raz gratulujemy.

To była fantastyczna praca z Wami i dla Was. Jak napisała jedna z dziewczynek na tablicy pamiątkowej „Razem tworzymy Pińczów”.

D96C3618 Exposure

D96C3642 Exposure

D96C3660 Exposure

D96C3701 Exposure

D96C3756 Exposure

Źródło: www.pinczow.com