Archiwum

Powrót do listy aktualności

II Festyn Mikołajkowy 01.12.2008

Wspólne ubieranie choinki, widowisko muzyczne, Mikołaj na szczudłach i wiele ciekawych konkursów – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych dla najmłodszych z okazji Mikołajek. 5 grudnia, w parku miejskim, odbędzie się II Festyn Mikołajkowy.

Już od godziny 10:00 rozpocznie się widowisko plenerowe, w ramach którego znajdą się: ubieranie choinki przy udziale dzieci, widowisko muzyczne z udziałem aktorów w tym: zaproszone przez św. Mikołaja znane postacie z literatury dziecięcej, zabawa ze św. Mikołajem i śnieżynkami, które malują dzieciom buźki, widowiskowe konkursy dla różnych grup wiekowych. Atrakcją dla maluchów będzie  Mikołaj na szczudłach rozdający dzieciom baloniki i słodycze.
Od godziny 11:30 zabawę z dziećmi prowadzić będzie Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Pracownicy PSCK przygotowali ciekawe konkursy, w tym konkurs karaoke. Zaprezentowane zostaną piosenki związane z Mikołajem i świętami w roli głównej.

Każdy będzie mógł nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkół, Muzeum Regionalne i Warsztaty Terapii Zajęciowej. W dniach 6,7 grudnia przedmioty ze stoisk będą do nabycia także w Muzeum Regionalnym w Pińczowie.

Na Mikołajki zapraszają:
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury