Archiwum

Powrót do listy aktualności

Grand Prix dla Green Street Project 03.04.2008

Zespół Green Street Project z Pińczowa zdobył najważniejszą statuetkę - Grand Prix X edycji Festiwalu „Scena dla ciebie”. Finał festiwalu odbył się 31 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

 

Festiwal "Scena dla ciebie” powstał w 1998 roku w celu stworzenia możliwości rozwoju kieleckim młodym wokalistom, instrumentalistom, a także zespołom muzycznym. Przez 10 lat idea konkursu została rozszerzona na całe województwo, a przez scenę przewinęło się kilkaset młodych zdolnych wokalistów i muzyków. Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Dom Kultury Zameczek, współorganizatorem Wojewódzki Domu Kultury w Kielcach.

W tym roku przez eliminacyjne sito (do udziału zgłosiło się ponad 70 młodych twórców) przeszło 21 wykonawców. W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert finałowy jubileuszowej edycji festiwalu. Nagrody dla laureatów przyznawane były w trzech kategoriach: wokaliści, instrumentaliści i zespoły muzyczne.

Pierwsze miejsce ex aequo w kategorii wokaliści zajęły Malwina Masterna z Szewna i Weronika Zdeb z Kielc, drugie miejsce Dominik Skrzyniasz z Kielc, trzecie miejsce duet Klaudia Duda i Kamil Jaros z Kielc. Wyróżnienie zdobyła Karolina Jończyk z Gowarczowa.

W kategorii instrumentaliści zwyciężył Filip Tuz z Kielc, drugie miejsce zajął Tomasz Grzybowski z Kielc, trzecie Karol Gołębiowski z Kielc, wyróżnienie trafiło do duetu Bartłomiej Piasecki oraz Tomasz Frej z Jędrzejowa.

W kategorii zespoły wokalne drugie miejsce zajął zespół Skafander Faso z Kielc, a trzecie grupa Allison z Kielc. Grand Prix festiwalu zdobyła grupa Green Street Project z Pińczowa.

"Scena dla ciebie” po raz 10 dała szansę na pokazanie się wokalistom i zespołom. Młodzi grali tak, że aż gitary pękały!


Green Street Project podczas występu na ubiegłorocznych Dniach Ponidzia

Źródło: sejmik.kielce.pl