Archiwum

Powrót do listy aktualności

Gminne święto plonów 10.08.2009

Mszą świętą z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się tegoroczne święto plonów w gminie Pińczów. Na miejsce dożynek wybrano w tym roku Młodzawy.

Tegoroczne gminne dożynki odbędą się w niedzielę 16 sierpnia. Po mszy, około godz. 16:15, dożynkowy korowód przejdzie spod kościoła na plac boiska szkolnego w Młodzawach Dużych, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Podczas uroczystego otwarcia dożynek, uhonorowani zostaną najbardziej zasłużeni rolnicy, wręczone zostaną symbole dożynkowe. Po prezentacji i ośpiewaniu wieńców dożynkowych, komisja konkursowa wybierze najładniejszy z nich.

Potem, około godz. 18:30, rozpocznie się część artystyczna, którą rozpocznie występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Młodzaw Duzych oraz kapel ludowych: Zespół Ludowy Bogucanie oraz Kapela Ponidzie Maćka Sobonia.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, doroczne święto plonów zakończy zabawa ludowa, która potrwa do północy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół AKCENT, po którym (od 21:30 do 24) grać będzie zespół Akord.
Gminne dożynki będą atrakcją nie tylko dla dorosłych. Specjalnie dla najmłodszych przyjedzie wesołe miasteczko, organizatorzy przewidują również konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji.

<img src="images/aktualnosci/old/news/1161249889991dozynki_500.jpg" border="0" alt="" />