Archiwum

Powrót do listy aktualności

Gmina Pińczów wyróżniona 09.06.2008

Wyróżnienie w kategorii „Edukacja” otrzymała Gmina Pińczów w IV edycji plebiscytu „EURO-GMINA 2007/2008” województwa świętokrzyskiego. Wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

Statuetki najlepszym gminom wręczali wojewoda świętokrzyski – Bożentyna Pałka-Koruba, wicemarszałek województwa – Zdzisław Wrzałka oraz pomysłodawca plebiscytu dyrektor agencji Pop-Art – Jerzy Chrobot. Jak podkreślił Jerzy Chrobot plebiscyt promuje najbardziej wartościowe inicjatywy i osiągnięcia samorządów oraz dorobek gmin i miast naszego województwa.

Gmina Pińczów otrzymała wyróżnienie w dziedzinie „Edukacja”. W uzasadnieniu wyróżnienia zaznaczono wysoki poziom kształcenia potwierdzany osiągnięciami uczniów i szkół w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach i turniejach. Większość placówek podległych Gminie Pińczów uzyskała tytuł Szkoły z Klasą, a jedna ze szkół (Gimnazjum Nr 2) znalazła się także w gronie Klubu Przodujących Szkół, posługuje się również certyfikatem jakości Szkoła Przedsiębiorczości oraz tytułem Najlepszego Samorządu Uczniowskiego. Na uzyskanie wyróżnienia złożyła się także aktywność poszczególnych placówek w organizacji życia pozalekcyjnego – udział w programach profilaktycznych, akcjach charytatywnych, wymianach uczniowskich oraz zaplecze i wyposażenie dydaktyczne szkół.

Plebiscyt „EURO-GMINA 2007/2008” odbywał się pod patronatem medialnym Echa Dnia, TVP3 Kielce oraz Radia Plus.