Archiwum

Powrót do listy aktualności

Gacki mają wyremontowaną ulicę 23.11.2016

Kolejna droga na Osiedlu Robotniczym Gacki w gminie Pińczów zyskała nowe oblicze. Mieszkańcy doczekali się remontu ulicy, która w okresie jesienno-zimowym zamieniała się po prostu w bagno. Teraz jest przede wszystkim bezpieczna.

Pomimo, że Osiedle Robotnicze Gacki znajduje się 10 kilometrów od centrum Pińczowa, to tam również gmina stara się realizować inwestycje drogowe. Ostatnio z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostały wyremontowane dwa odcinki drogi.

- Pierwszy etap, był to odcinek około 500 metrów przebiegających przez osiedle do sklepu spożywczego oraz do parkingu, który znajduje się przy nowo wybudowanych Ośrodku Zdrowia. Drugi etap to przebudowa ulicy łączącej dwie drogi powiatowe - powiedział Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Oba odcinki udało się wyremontować do końca października. Dzięki temu drogi stały się przede wszystkim bezpieczne, bo są to ulice osiedlowe, a jak przyznaje burmistrz, szczególnie chodniki wymagały wymiany.

- W ramach tej inwestycji wykonaliśmy wymianę nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami, chodnikami i wjazdami do posesji – dodał burmistrz.

Remontowane odcinki przecinają drogę powiatową, w związku z tym pojawiły się utrudnienia.

- Jest to skrzyżowanie z drogą powiatową, musieliśmy mieć zgodę zarządu powiatu do wykonania na ich gruncie nawierzchni asfaltowej – dodał burmistrz.

Remont obu odcinków ulic kosztował ponad 720 tys zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 63%, co daje kwotę około 460 tys. zł.

Źródło oraz reportaż wideo na stronie internetowej Telewizji Świętokrzyskiej: http://www.tvswietokrzyska.pl/pinczow/wiadomosci/pinczow/item/19802-gacki-maja-wyremontowana-ulice.html