Archiwum

Powrót do listy aktualności

Festyn z okazji Dnia Dziecka za nami 31.05.2017

W ostatnią niedzielę, przy pięknej słonecznej pogodzie, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie odbył się już po raz kolejny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Skierowana głównie dla najmłodszych impreza przyciągnęła nad pińczowski zalew setki dzieci oraz dorosłych.

Przez cały czas trwania festynu, na deskach pińczowskiego amfiteatru występy dawały dzieciaki działające przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, a liczne konkursy i dobrą zabawę zapewniały kolorowe klauny. Wielką atrakcja dla najmłodszych było rozstawione obok ?kortów? wesołe miasteczko, gdzie wszystkie dzieci za darmo mogły poszaleć na karuzeli, poskakać na trampolinie czy pozjeżdżać z dmuchanego zamku. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego. Można było zasiąść za kierownicą wozu strażackiego czy radiowozu, włączać syreny alarmowe czy też poczuć się jak prawdziwy strażak, lejąc wodę z prawdziwego węża gaśniczego.

Nie tylko najmłodsi tego dnia mieli swoje „pięć minut”. Już po raz szósty w ramach Festynu z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej oldbojów pod nazwą „Dajmy dzieciom radość”. Udział w nim wzięły drużyny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie, Pracownicy Zakładu Karnego w Pińczowie, Urząd Miejski w Pińczowie oraz reprezentacja firmy Regesta. Po zaciętych dziesięciu meczach pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Urzędu Miejskiego. Tuż za nimi uplasowali się piłkarze reprezentujący KPP Pińczów. Na najniższym stopniu podium znalazł się zespół Regesty. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju ufundowały słodycze, którymi częstowane były dzieci.

Kolorytu całej imprezie dodawały łodzie, rowerki czy możliwość popływania kuźnią rzeczną, którą udostępnił Klub Wodny Kon – Tiki. Imponująco wyglądały latające cały czas nad głowami uczestników festynu, motolotnie z pińczowskiego aeroklubu.

Organizatorem festynu był Urząd Miejski w Pińczowie przy współpracy z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w Pińczowie.

Dziękujemy wszystkim fundatorom nagród i słodyczy. 

Źródło: pinczow.com

festyn 1

festyn 2

 festyn 3

festyn 7

festyn 9

festyn 8