Archiwum

Powrót do listy aktualności

Festyn z Mikołajem 05.12.2017

Dziś w Parku Miejskim w Pińczowie odbyło się już po raz jedenasty spotkanie z Mikołajem dla najmłodszych. Wesołe i niezwykle barwne wydarzenie zgromadziło licznie przybyłe grupy dzieci ze szkół i przedszkoli wraz ze swoimi opiekunami oraz zaciekawionych mieszkańców Pińczowa. Każda klasa mogła spróbować swoich sił na scenie wspólnie śpiewając piosenki. Festyn poprowadzili pracownicy Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, którzy przygotowali liczne konkursy i zabawy z nagrodami. W organizację włączyły się również panie ze Stowarzyszenia Ludowego Chata Bogucka, które przebrane za Mikołajów zachęcały do wspólnej zabawy. Nie mogło również zabraknąć śnieżynek, w które wcieliły się uczennice Zespołu Szkół Nr 1 w Pińczowie. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów złożył wszystkim dzieciom życzenia świąteczne i zaprosił do wspólnej zabawy z Mikołajem i jego pomocnikami.

Dla wszystkich dzieci Urząd Miejski w Pińczowie ufundował gorącą czekoladę, herbatę oraz nagrody w konkursach. Darmową watę cukrową dla każdego dziecka przygotował Pan Andrzej Głód.

W czasie trwania zabawy odbywał się kiermasz, na którym do nabycia były świąteczne kartki, stroiki i inne ozdoby przygotowane przez szkoły, stowarzyszenia i inne instytucje z naszego miasta. Swoje stoiska miały: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Fundacja Złote Serce, Koło Gospodyń Wiejskich Skowronianki, Koło Gospodyń Wiejskich z Koperni, Koło Gospodyń Wiejskich Skałczanki oraz Zespół Szkół Nr 1 w Pińczowie – Szkoła Podstawowa Nr 1 wraz z klasami gimnazjalnymi. Do wydarzenia przyłączyli się już kolejny rok z rzędu członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej, którzy przyjechali na motocyklach wzbudzając duże zainteresowanie wśród dzieci.

Organizatorem festynu byli Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przy współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Pińczowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim za współpracę i zapraszają za rok. 

mikołaj 1

mikołaj 2

mikołaj 3

mikołaj 4

mikołaj 5

mikołaj 6

mikołaj 7

mikołaj 8

mikołaj 9

mikołaj 10