Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ferie z kulturą 23.01.2017

Warsztaty teatralne dla najmłodszych, warsztaty taneczne, robotyka z klockami LOFI, zajęcia plastyczne z tworzenia biżuterii oraz głośnie czytanie „kosmicznych” książek – to niektóre z propozycji pińczowskich placówek kulturalnych na nadchodzące ferie zimowe.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym kalendarzem feryjnych zajęć z kulturą.

Jak co roku ofertę spędzania wolnego czasu podczas ferii przygotowały wspólnie Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Muzeum Regionalne oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna. 

Pierwszy tydzień ferii  zaczynamy w Bibliotece głośnym czytaniem „kosmicznych” książek. We wtorek (31.01) zapraszamy do PSCK na zajęcia, podczas których będziemy wspólnie tworzyć krótki filmik w technice poklatkowej. Do dyspozycji pozostawiamy także planszówki. W środę – budujemy LOFI robota – liczba miejsc ograniczona. Dla tych, którym nie uda się zapisać te same zajęcia powtórzymy (8 lutego).  Także w środę zaproponujemy zajęcia plastyczne z malowania na tkaninie, podczas których wykonamy swoją własną poduchę (odpłatność 5 zł). Od czwartku w PSCK rozpoczynamy przygotowania do teatrzyku kukiełkowego. Na początek wykonamy kukiełki do bajki o smoku wawelskim a w kolejnym tygodniu, pod okiem instruktora teatralnego, wcielamy się w rolę i tworzymy nasz pierwszy teatrzyk. Efekty postaramy się zaprezentować na początku balu karnawałowego, który odbędzie się na zakończenie ferii (10 lutego).  Pierwszy tydzień ferii zakończymy w Muzeum zajęciami ceramicznymi.

W poniedziałek (6.02) rozpoczynamy kosmicznie w Bibliotece – gry, zabawy, kalambury. We wtorek tworzyć będziemy papierową biżuterię w Muzeum Regionalnym. Kolejne dni to propozycje PSCK czyli ciąg dalszy warsztatów teatralnych. Drugi tydzień ferii to także ciekawa oferta warsztatów tanecznych.  4 różne style tańca uczyć się będziemy od najlepszych instruktorów – szczegóły na osobnych plakatach (warsztaty odpłatne, zapisy w sekretariacie PSCK).

ferie 2017 Kopia 800 x 1131

Bilety na bal w cenie 5 zł  będą do kupienia od 2 lutego w sekretariacie (liczba miejsc ograniczona).