Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ferie z klasztorem 28.01.2008

W niedzielę (27.I) Mszą świętą w klasztorze pod przewodnictwem o. Arnolda Potępy, rozpoczęto zimowisko dla młodzieży, które zorganizowała i objęła swoim patronatem Parafia Ojców Franciszkanów w Pińczowie. Feriom przyświeca hasło: "We wspólnocie odnajdujemy dobro". Organizatorzy zapewnili uczestnikom zimowiska ciekawy program, w którym znalazły się m.in. zajęcia sportowe, spotkania i prelekcje oraz wycieczki.

„W niedzielę, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zorganizowaliśmy dla chętnych zwiedzanie Komendy połączone z pokazaniem pracy Policji od tzw „kuchni”. Młodzież wysłuchała ciekawej prelekcji dzielnicowego asp. Sławomira Matyjasa na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania uzależnieniom.” – wymienia opiekun zimowiska brat Mariusz Tomana OFM – „We wtorek o godzinie 13:00 na terenie Ludowego Ośrodka Jeździeckiego zaplanowany jest przejazd konny dla młodzieży połączony z ogniskiem, na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.”

W programie zimowiska znalazł się również  szereg zajęć sportowych. W środę w godzinach 12:00 – 15:00 dla uczestników zimowiska dostępna będzie sala gimnastyczna przy Gimnazjum Nr 1 w Pińczowie, a w czwartek o 14:00 zaplanowano rozpoczęcie turnieju piłki nożnej. Do turnieju zgłosiły się drużyny: Państwowej Straży Pożarnej, Crazy Team – młodzież parafii Ojców Franciszkanów, młodzież ze schroniska dla nieletnich z Gacek. Po turnieju, o godzinie 19:00 uczestnicy zimowiska spotkają się w pizzerii „Tawerna”.

W piątek odbędą się zajęcia sportowe na Sali gimnastycznej (12:00 – 14:30) przy Gimnazjum Nr 1, po których nastąpi podsumowanie i zakończenie zimowiska.
 „Zimowisko dla młodzieży jest pierwszą tego typu akcją organizowaną przez Parafię Ojców Franciszkanów w Pińczowie. Mamy nadzieję, że stanie się ono cyklicznym działaniem i w ciekawy sposób wypełniać będzie wolny czas dla młodzieży z naszej parafii” – podsumowuje brat Mariusz.
O 18:00 w piątek w Kościele OO. Franciszkanów pod przewodnictwem  Proboszcza  o.Arnolda Potępy OFM odprawiona zostanie Msza św kończąca tegoroczone zimowisko.