Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ferie w mieście 26.01.2008

Od 28 stycznia rozpoczynają się ferie szkolne w województwie świętokrzyskim. Dla uczniów, którzy zostają w domach samorząd przygotował wiele niespodzianek. Sale gimnastyczne, świetlice, pływalnia miejska, pracownie komputerowe będą dostępne dla uczniów, którzy pod nadzorem opiekunów korzystać mogą z bogatego i atrakcyjnego programu zajęć.

Zajęcia z dekorowania porcelany, warsztaty garncarskie, zajęcia z fotografii, zawody pływackie, piłka ręczna, turnieje szachowe, zajęcia świetlicowe, kółka informatyczne – to tylko niektóre z propozycji ciekawego spędzenia wolnego czasu podczas ferii na terenie Gminy Pińczów.
Już 28 stycznia (poniedziałek), na inaugurację ferii zimowych odbędą się zawody pływackie dla szkół podstawowych i gimnazjów z gminy o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 2. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00 na Pływalni Miejskiej. Rozgrywane będą w następujących konkurencjach: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Dodatkowo Urząd Miejski w Pińczowie ufundował 320 kart wstępu na basen za łączną kwotę 7872 zł, które rozdysponowane zostaną przez dyrektorów szkół wśród uczniów.

Od poniedziałku odbywać się będzie również szereg zajęć w poszczególnych placówkach szkolnych – dokładny plan zajęć znajduje się do pobrania pod tekstem.
Niezwykle ciekawie zapowiada się program przygotowany przez Muzeum Regionalne w Pińczowie. Obok warsztatów garncarskich, które okazały się strzałem w dziesiątkę podczas ubiegłorocznych ferii, pracownicy muzeum przygotowali wiele nowości. Wśród nich: origami – sztuka składania papieru, dekorowanie porcelany, zajęcia z fotografii, malowanie sztućcami, wykonywanie walentynkowych upominków, lepienie garnków z gliny, projekcje multimedialne, zwiedzanie synagogi.
Przed wszystkimi chętnymi stoją również otworem drzwi Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Zajęcie plastyczne, muzyczne, turnieje (bilardowy, tenisa stołowego) odbywać się będą przez dwa tygodnie trwania ferii. 6 lutego (środa) PSCK zorganizuje bal karnawałowy, podczas którego odbędzie się bal iluzji i magii.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem imprez podczas ferii.
Pobierz: Ferie_Pinczow_2008