Archiwum

Powrót do listy aktualności

Działania w świetlicy w Kozubowie 08.09.2017

Kozubów - roztańczona wieś,
poznawana na nowo ... OD KUCHNI

W ramach realizacji projektu "Świetlica- nasza aktywna strefa działania"  w miesiącu wrześniu wystarowały warsztaty Kulinarne i Taneczne przeznaczone dla mieszaków Kozubowa i sąsiadujących z nim miejscowości.
 
Nie od dzisiaj wiadomo, że Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozubowie potrafią świetnie gotować. To gospodynie z ogromnym doświadczeniem, posiadający kulinarny talent i zmysł, którymi chcą się dzielić z innymi. Dlatego też, zorganizowały warsztaty kulinarne. Podczas cyklu spotkań nauczą przygotowywać potrawy z plonów pochodzących z naszych gospodarstw - ukiszą ogórki, kapustę, nauczymy się lepić pierogi, gotować zalewajkę, przetwory na zimę oraz innych kulinarnych szaleństw.
W ramach warsztatów powstanie PRZEPIŚNIK zawierający przepisy na potrawy regionalnie i przygotowywane w domach od pokoleń. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Panią Marzeną Liberek- Przewodnicząca KGW.

Jednocześnie we wszystkie wrześniowe piątki grupa młodzieży będzie szlifować swoje taneczne umiejętności pod okiem instruktora tańca Teresę Płachta, w ramach warsztatów zrealizowanych w ramach wspomnianego wyżej Programu Narodowego Centrum Kultury.  
Serdecznie zachęcamy do udziału w ofercie.
Życzmy niezapomnianych wrażeń artystycznych i kulinarnych.

WARSZTATY KULINARNE

ŚWIETLICA nasza AKTYWNA strefa działania kopia