Archiwum

Powrót do listy aktualności

Certyfikat Jakości dla Gimnazjum nr 2 w Pińczowie 08.04.2008

Pińczowskie Gimnazjum Nr 2 znalazło się w gronie 16 świętokrzyskich szkół, które otrzymało Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”. Uroczyste wręczenie odbyło się wczoraj podczas konferencji ,,Moja szkoła - Szkołą Przedsiębiorczości. Kształtowanie postaw przedsiębiorczości”, która zorganizowana została pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

<img src="images/aktualnosci/old/news/6951207644910certyfikat1.jpg" border="0" alt="" />

Konferencja odbyła się  w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce, w ramach XI Targów Pracy.
Realizowana była w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Szkoła Przedsiębiorczości”, który zakłada certyfikację szkół na podstawie ich działalności w czterech głównych obszarach tematycznych: przygotowania do aktywności na rynku pracy, nauki świadomego gospodarowania finansami, współpracy z lokalnymi partnerami i zapewnienia ekonomicznego wymiaru kształcenia przez szkołę.
W województwie świętokrzyskim do udziału w I edycji zgłosiło się 31 szkół, z których 16 uzyskało nominację do certyfikatu.

Celem projektu Certyfikat Jakości „Szkoła przedsiębiorczości” jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodych ludzi oraz upowszechnianie nauczania przedsiębiorczości jako istotnego wskaźnika jakości pracy szkoły. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości realizuje to przedsięwzięcie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Komisją Nadzoru Finansowego, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Urzędami Marszałkowskimi w całej Polsce.

<img src="images/aktualnosci/old/news/7261207644955certyfikat3.jpg" border="0" alt="" />

Inicjatywa ta stanowi nowe spojrzenie na dotychczas realizowane programy edukacyjne i przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Jej istotą jest uzyskanie dwustopniowego znaku jakości pracy szkoły, przyznawanego na trzy lata. Program ma charakter ogólnopolski, a adresatami są gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, rozumiane jako cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz lokalne środowisko.

<img src="images/aktualnosci/old/news/5421207644936certyfikat2.jpg" border="0" alt="" />

W gali wręczenia certyfikatów uczestniczył burmistrz Włodzimierz Badurak, który złożył na ręce dyrektora Gimnazjum Nr 2 Sławomira Spaczyńskego gratulacje. "Uzyskanie certyfikatu to wynik wzorowej pracy dydaktycznej szkoły w zakresie edukacji ekonomicznej oraz doskonała promocja Miasta i Gminy Pińczów" - powiedział burmistrz.