Archiwum

Powrót do listy aktualności

Będą nowe wiaty przystankowe 01.04.2008

Ekipy budowlane rozpoczęły gruntowne remonty zdemolowanych i zniszczonych wiat przystanków autobusowych w gminie Pińczów. Stan tych budowli od lat godny był pożałowania i nie spełniały one swojej funkcji.

W minionym roku w gminie przybyło 10 nowych wiat przystankowych, z czego sześć zakupiono z pieniędzy budżetowych, a cztery kolejne wiaty były darem sponsora.

„Doskonale zdajemy sobie sprawę ze stanu i wyglądu przystanków w mieście i na terenie gminy. Otrzymujemy także wiele sygnałów od mieszkańców w tej sprawie. W kilku przypadkach istnieje problem własnościowy tych wiat, a chodzi o grunt pod przystankami, lecz mimo tego podjęliśmy działania, żeby zmienić wygląd tych budowli - wyjaśnia Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

W piątek rozpoczęto tegoroczne remonty wiat przystanków, co dokonuje się w myśl umowy zawartej przez gminę z kolejnym sponsorem - Grupą Polskie Składy Budowlane, która wybuduje kolejnych dziewięć wiat, w tym trzy na terenie miasta. Ponadto Grupa PSB wykona także kapitalne remonty kolejnych pięciu wiat we wsiach: Brzeście, Podłęże, Szarbków, Młodzawy Małe i Pasturka. Wszystkie prace wykonane mają być do końca kwietnia bieżącego roku.

Na barki gminy Pińczów spadnie wyremontowanie lub odbudowanie pozostałych wiat na terenie gminy.

Źródło: Irena Imosa, Echo Dnia, 31 marzec 2008