Archiwum

Powrót do listy aktualności

3 złote i 1 srebrny medal dla Pińczowian na Mistrzostwach Polski Karate w Łodzi 01.04.2008

W sobotę 29 marca odbyły się w Łodzi X Mistrzostwa Polski Shorin-Ryu Karate.  Patronat  Honorowy nad mistrzostwami objęła Ambasada Japonii w Polsce oraz Prezydent Miasta Łodzi  - Jerzy Kropiwnicki.  192 karateków z ponad 20 klubów sportowych Shorin-Ryu z terenu całego kraju rywalizowało przez cały dzień na trzech matach.

Sędzią głównym mistrzostw był sensei Aleksander Staniszew a w skład 28-osobowego krajowego zespołu sędziowskiego wchodziła również Dorota Wites z Pińczowa.  Reprezentację Pińczowskiego Klubu Shorin-Ryu stanowili Katarzyna Modrzewiecka, Tomasz Mataczyński i Piotr Ostrowiecki. Podopieczni trenera Aleksandra Staniszew odnieśli duży sukces zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal . Katarzyna Modrzewiecka wywalczyła  w kategorii seniorek złoto w kumie (walki kontaktowe)  oraz srebro w kata ( układy formalne). Tomasz Mataczyński w  kategorii juniorów dwukrotnie wywalczył złoto, w kumite i w kata. Piotr Ostrowiecki uplasował się na punktowanym 7 miejscu w kata  zaś w kategorii kumie przegrał wejście do ćwierćfinału po dogrywce z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. W kategorii kata kumiwaza  Pińczowianie zajęli 4 miejsce.

Uzyskanie aż trzech tytułów Mistrzów Polski na 2008 rok dla Pińczowa jest znaczącym sukcesem. Daje to możliwość zakwalifikowania się pińczowian do kadry Polski na Puchar Świata do Kanady. Mistrzostwa miały  też bardzo interesującą oprawę związaną z kulturą japońską, jej zwyczajami i tradycją  Można było podziwiać ręcznie wykonane przepiękne kaligrafie japońskie oraz uczyć  się pisania pod okiem  japońskiej mistrzynię kaligrafii, degustować sushi i sake , uczyć się gry w japońską grę „Go” czy robić Origami. Można też było się przejechać kilkoma najnowszymi modelami samochodów osobowych i terenowych firmy Nissan.