Archiwum

Powrót do listy aktualności

„Świetlik” remontuje 03.01.2008

Nowy 2008 Rok będzie pełen pracy dla Stowarzyszenia Rodzin, Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik” w Pińczowie. Po tym, jak w 2007 roku Gmina Pińczów przeznaczyła środki na wyremontowanie i utworzenie 2 mieszkań socjalnych na poddaszu budynku, „Świetlikowi” udało się pozyskać kolejne środki na dofinansowanie robót budowlanych na parterze, gdzie miesić się będzie ośrodek rehabilitacji osób niepełnosprawnych. 

„W listopadzie 2007 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie robót budowlanych do Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie. Już w grudniu otrzymaliśmy pozytywną decyzję z Fundacji o przyznaniu 40 000 zł na ten cel. Fakt, że Gmina Pińczów zabezpieczyła budynek remontując dach i poddasze miał olbrzymi wpływ na taką, a nie inną decyzję Fundacji, za co pragnę w imieniu stowarzyszenia serdecznie podziękować pińczowskim samorządowcom.” – mówi Agnieszka Strączek, prezes „Świetlika”. – „Przy udziale otrzymanych środków udało nam się już wymienić stolarkę okienną i drzwiową na parterze budynku. Złożyliśmy również projekt do PFRON-u na środki w celu prowadzenia dalszych prac remontowo-modernizacyjnych.”

Prezes „Świetlika” jest pełna optymizmu na Nowy Rok. „Mam nadzieję, że realizacja planów założonych na ten rok będzie przebiegała sprawnie i zbliży nas do osiągnięcia głównego celu, jakim jest uruchomienie ośrodka rehabilitacyjnego. Nieocenioną będzie jednak pomoc sponsorów, gdyż aplikując o środki unijne czy PFRON-owskie musimy wykazać finansowy i rzeczowy wkład własny.”

Stowarzyszenie „Świetlik” istnieje od 2001 roku. W 2003 roku Gmina Pińczów przekazała dla „Świetlika” budynek po byłej Szkole Podstawowej w Skowronnie Dolnym w dwudziestoletnią, bezpłatną dzierżawę. Do 2006 roku w związku z fatalnym stanem budynku, nie było realne na możliwości stowarzyszenia, przeprowadzenie remontu i uruchomienie placówki. Ideą uruchomienia ośrodka udało się jednak zarazić wiele życzliwych osób, instytucji, firm, mieszkańców Skowronna Dolnego. W 2007 roku przystąpiono do prac remontowych, a grudniu 2007 roku cały budynek był już gruntownie zabezpieczony.

 Listopad 2007:

<img src="images/aktualnosci/old/news/5301199359061swietlik1.jpg" border="0" alt="" />

 Styczeń 2008:

<img src="images/aktualnosci/old/news/1061199359101swietlik.jpg" border="0" alt="" />