Archiwum

Powrót do listy aktualności

"moto-fly" w Pińczowie 01.07.2009

Kilkanaście załóg motolotniowych oraz piloci samolotów ultralekkich uczestniczyć będą w najbliższy weekend (3-5 lipca) w pierwszym pikniku motolotniowym „moto-fly” w Pińczowie. Imprezie towarzyszyć będą pokazy pilotażu, loty na paralotniach, konkurencja motolotniowa na celność lądowania o puchar burmistrza, wykład dla pilotów i osób zainteresowanych na temat zasad poruszania się w przestrzeni powietrznej, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji.

<img src="images/aktualnosci/old/news/5501246447090motolotnie.jpg" border="0" alt="" />

Pierwsze motolotnie przelecą do Pińczowa już w piątek. W sobotę od 10:00 każdy będzie mógł zobaczyć z bliska statki powietrzne biorące udział w pikniku. Od 11 do 14 zaplanowano loty paralotniowe połączone z pokazami na celność lądowania. W międzyczasie odbywać się będzie wystawa i pokaz pilotażu modeli zdalnie sterowanych. O 14 uczestnicy pikniku wylecą na sąsiednie lądowisko do Kazimierzy Małej. Po powrocie (około 18) rozpoczną się pokazy pilotażu motolotniowego i konkurencja motolotniowa na celność lądowania o puchar burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. Wieczorem (około godziny 19:30) odbędzie się wykład inż. Witolda Słabonia – kontrolera lotów z Krakowa na temat zasad poruszania się w przestrzeni powietrznej. Wykładowi przysłuchiwać się będą piloci oraz osoby zainteresowane tą tematyką.

W niedzielę od 9 odbywać się będą loty widokowe, prezentacje sprzętu oraz dalsze pokazy pilotażu (m.in. lot w składzie klucza, lot koszący, lot w składzie pary, lądowanie w prostokącie 100 x 20m, zrzut piłki tenisowej z taśmą do celu). Około 13 odbędzie się uroczyste zakończenie pikniku, wręczenie pucharów, nagród i wyróżnień.
Imprezie towarzyszyć będzie loteria fantowa z ciekawymi, „lotniczymi” nagrodami.

Organizatorem I pikniku „moto-fly” jest Aeroklub Regionalny w Pińczowie.

Partnerami imprezy są: firma ROLMET oraz Urząd Miejski w Pińczowie.